Výjezd 2/2023 – POŽÁR, Dopravní prostředky

Včera 15. července ve 13:33 nám KOPIS vyhlásilo požární poplach na požár dopravního prostředku, konkrétně se mělo jednat o požár traktoru s přívěsem, na kterém byly balíky slámy, na silnici mezi Hustopečemi n. B. a Valašským Meziříčím. Na místo se postupně sjelo 8 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

Po příjezdu se tato informace potvrdila. Řidič traktoru naštěstí přívěs včas odpojil a odjel do bezpečné vzdálenosti. Na požár byly okamžitě nasazeny tři proudy a požár byl postupně lokalizován. Velitel zásahu si na místo povolal také nakladače, kterými byl náklad postupně rozebírán a dohašován. Práci hasičům stěžovaly extrémně vysoké teploty.

Zasažený materiál byl následně odvezen z místa události a vozovka byla v 16:37 hodin znova zprůjezdněna. K události se také dostavil vyšetřovatel hasičů, který pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku požáru. Předběžná škoda přívěsu byla vyčíslena na 600.000,- Kč.

Na místě zasahovaly tyto jednotky:

  • HZS CHS Valašské Meziříčí,
  • HZS CHS Hranice n. Moravou,
  • JSDH Poličná,
  • JSDH Kelč,
  • JSDH Lešná,
  • JSDH Choryně,
  • JSDH Jablůnka,
  • JSDH Hustopeče n. Bečvou.

Napsat komentář