CAS 32 Tatra 815

Cisternovou automobilovou stříkačku Tatra 815 CAS 32 – Goliáš JSDH Lešná dostala darem od podniku DEZA, a. s. Je to jedna z neobvyklejších velkokapacitních cisteren českých hasičů Tatra řady 815.

Je určena k přepravě družstva o zmenšeném početním stavu 1+3, je vybavena příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje při použití nízkého tlaku vody. Vzhledem k velkému objemu nádrží s hasicími médii a výkonnému čerpacímu zařízení, je vozidlo používáno zejména pro doplňování prvních zásahových vozidel v místech s nedostatkem vody.

V roce 2017 prošla cisterna rekonstrukcí, kterou nám udělala firma ZEKA, s. r. o. ve Slavičíně. Finančně se na rekonstrukci podílel Zlínský kraj a Obec Lešná. Přední díl nástavby byl kompletně demontován, byla udělená nová kostra, která byla smontována z hliníkových profilů. Dále byly namontovány nové AL roletky. Hlavním přínosem je to, že došlo ke zvětšení objemu vodní nádrže na 9 900 litrů. Povrchová úprava – otryskání laku ocelovou drtí a odmaštění. Následně pak byla nanesena základní barva. Byly použity barvy – základní odstín červené – RAL 3000, kola černá – 1999, nárazníky a pruh bílá.

DA Ford Transit

Dopravní automobil Ford Transit – David v červené barvě RAL 3000 ve výchozím provedení Kombi s maximální celkovou hmotností 3 500 kg se řadí mezi speciální hasičská vozidla určená pro přepravu jednotek požární ochrany a základního technického vybavení do místa dislokace události.

Dopravní automobil je rozdělen na část pro osádku vozidla 1+8 a část pro technickou výbavu vozidla s úchyty pro základní hasičské vybavení a motorovou stříkačku na zajištění dálkové dopravy vody. Vozidlo nám slouží především pro výjezdovou jednotku a pro využití při požárním sportu.