Výjezd 7/2023 – POŽÁR, Nízká budova

V neděli 8. října 2023 v 17:16 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Dle prvotních informací se mělo jednat o požár sklepa dvoupatrového domu v Lešné.

Před příjezdem jednotek se majitel objektu společně se svědky snažili požár uhasit hasicími přístroji, ale neúspěšně.

Po příjezdu jednotek byl průzkumem potvrzen požár sklepních prostor. Hasiči nasadili celkem 4 útočné proudy a zahájili hasební práce v dýchací technice. Podle informací majitele domu se měly v domě a v jeho nejbližším okolí nacházet tlakové láhve s propan-butanem a LPG. Proto museli být zasahující hasiči zvlášť obezřetní. Celkem se ze sklepních prostor vynosilo okolo 20 láhví.

Na místo se dostavil také územní řídící důstojník, který si převzal velení zásahu, společně s vyšetřovatelem.

Do hodiny od oznámení požáru vyhlásil velitel zásahu lokalizaci a cca po hodině a půl i likvidaci požáru. Místo události si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Naše jednotka držela do půlnoci hlídku a poté se vrátila zpět na základnu.

Předběžná škoda byla vyčíslená na 500.000 Kč. Příčina požáru je ve vyšetřování.

Na místě zasahovaly jednotky:

• HZS CHS Valašské Meziříčí,
  • JSDH Lešná,